قوانین و مقررات

با مطالعه قوانین ذیل با نحوه استفاده از یابکس آشنا شوید:

یابکس چیست؟

یابکس یک موتور جستجوی سفر در حوزه‌ی رزرو هتل ، خرید بلیط هواپیما و رزرو اقامتگاه می‌باشد که سایت‌های فروش آنلاین خدمات گردشگری را برای کاربران لیست می کند و کاربر می‌تواند از سایت فروشنده (آژانس مسافرتی تامین کننده) خدمات خود را خریداری نماید، لطفا دقت نمایید که یابکس هیچگونه مسئولیتی در قبال خدمات خریداری شده ندارد اما تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین و معتبرترین تامین کنندگان را نمایش دهد.

قوانین کلی در یابکس

یابکس یک متاسرچ و موتور جستجوگر خدمات گردشگری می باشد که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت داشته و کاربران محترم آن موظف به عدم درج هر‌ گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی کشور می باشند. در غیر این صورت، شناسه‌ کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز برعهده‌ کاربر خواهد بود.

جمع آوری اطلاعات توسط یابکس

ما بر اساس جستجو هایی که صورت می گیرد، اطلاعات خاصی را استخراج کرده و برای بهبود نتایج یابکس از آنها استفاده می کنیم. برای مثال این اطلاعات می تواند شامل صفحاتی که شما مشاهده کرده اید یا آدرس آی پی (آدرس آی پی شامل یک عدد است که پس از اتصال به اینترنت به دستگاه شما داده می شود و این امکان را می دهد که دستگاه شما موقعیت یابی و مشخص شود) باشد. ما همچنین اطلاعاتی شامل تعداد بازدیدهای شما، زمان بازدیدها، جستجوها، سیستم عامل، کشور یا استان را ممکن است نگهداری کنیم. ما این اطلاعات را به منظور بهبود کار خود و سرویس های ارایه شده به شما انجام می دهیم.

خدمات و محتوای ارائه شده توسط یابکس

جهت استفاده‌ در این وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل تولید شده و هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و… از این وب‌سایت پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌سایت تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی یابکس و لینک مطلب ذکر شده در اینترنت، مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، فقط با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان یابکس ممکن خواهد بود.

اطلاعات شخصی

اطلاعات شخصی کاربران در وب‌سایت کاملاً محرمانه می‌باشد. بنابراین جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی سایر کاربران، کاربر باید تعهد نماید تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت یا مشارکتی با اشخاص حقیقی یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌نماید که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص یا موسسه‌ دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت یابکس اطلاع دهد.

قوانین و مقررات

یابکس برپایه قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت‌های می‌کند و کاربران می‌بایست از درج یک مطلب خلاف اخلاق و اجتماعی و سیاسی خودداری کنند و در عین حال در کنار حذف حساب کاربری، عواقب ناشی از آن باشد. بر سرپرست کاربر می‌باشد.

خدمات ارائه شده توسط یابکس، جهت استفاده در این وب سایت، اپلیکیشن و رسانه های مربوط به یابکس تولید شده و هر گونه سو استفاده از اطلاعات، عکس ها، ویدیوها، نقشه ها، طرح ها، نام تجاری، لوگو و غیره از یابکس، پیگرد قانونی. خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه استفاده از مطالب این وب سایت را ندارد.

ذکر مطالب این وب سایت تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب سایت یابکس و مطلب ذکر شده در اینترنت، مجاز است و در رسانه های کاغذی، فقط با کسب اجازه‌ی کتبی از یابکس ممکن خواهد بود.

اطلاعات شخصی کـاربران در یابکس کاملاً محرمانه اسـت و یابکس تـمام تـلاش خود را برای محـافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌بینند. لـذا برای حفظ اطلاعات شخصی کاربران، کاربر متعهد است که عامل جستجوی جهـت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سـایت نبوده و هیچ گونه معاونت و یا مشارکتی با عشق انسان یا حقوقی در این امر نیست و نمی‌شود.

نام کاربری و رمز عبور، حق استفاده از آن را دارد و از مسئولیت استفاده و حفاظت از رمز عبور و نام کاربری به مشتری بوده است و می تواند از طریق آن نام کاربری و رمز عبور را دریافت کند.

کاربر متعهد می شود که اطلاعات خود را هنگام ثبت نام و رزرو به صورت صحیح در وب سایت یا اپلیکیشن وارد می کند. در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر روی کاربران خواهد بود.

کاربر متعهد است تغییر در شخص فرد خود را در اسرع وقت در یابکس اصلاح کنید در این سفر صورتمارکت مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم اطمینان هیچ اطلاعاتی نمی تواند داشته باشد.

کاربر با ثبت نام یا جستجوی محصول در وب سایت یا اپلیکیشن یابکس خود را برای دریافت پیشنهادهای یابکس در قالب پیامک، ایمیل و پوشه نوتیفیکیشن و هر روش مقتضی دیگر اعلام کرده است.

هر گونه استفاده از نام یابکس، سایت اینترنتی یابکس، نامه‌نگاری از طرف یابکس یا استفاده از نام های مشابه و دارای تطابق ممنوع می باشد و از طریق شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح، دادگاه های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل یا خارج از ایران و همچنین اطلاع‌رسانی به سرویس‌دهنده و سرویس گیرندگان اینترنتی، پیام‌های قانونی خواهد داشت.

استفاده از اطلاعات و نتایج جستجو از سایت یا اپلیکیشن یابکس، شامل نام ایـرلاین‌ها، هتل‌ها، شماره و نوع و ساعت و قیمت پروازها، تورها یا اطلاعات مربوط به مقایسه یا خرید، به هر طریق اعم از استـخراج دستی، ربات، کراولر. و غیره، و انتشار آن به هر شکل از ارائه روی صفحات وب، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌های موبایلی، رسانه‌های چاپی و دیجیتال و غیره، بدون اجازه‌ی کتبی از یابکس ممنوع و قابل پیگرد قانونی خواهد بود.

یابکس جستجوی سفر می‌باشد و موتور مسافرتی با استفاده یا نام در یابکس تأیید می‌کند که از این طریق می‌تواند از این موضوع به قوانین کشوری، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، ایران و نهادهای ذیربط متعهد می‌باشد.

مفاد قرارداد منعقده در یابکس که با یا بی واسطه کاربر بین نماینده، فروشنده، مسافر و مسافر برمار قوانین نهادهای ذیربط از جمله وزارت میراث فرهنگی، صنعت و صنایع دستی و سازمان سازمانی کشوری تغییر یافته و در صورت تغییر ابهام، قوانین، مقررات و بخشنامه‌های سازمان‌های قانون تصویب عملیات قرار خواهند گرفت.

هنگام ثبت‌نام و خرید خدمات گردشگری شامل پرواز، هتل، تور و خدمات به شکل آنلاین، تمامی اطلاعات اصلی مسافر شامل نام خانوادگی و نام خانوادگی، مسیر رفت و برگشت، تاریخ سفر و غیره باید به صورت صحیح انتخاب شود و امکان انتخاب نام افراد پس از آن وجود داشته باشد. خرید نهایی وجود ندارد و یابکس هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه انتخاب می‌شود و یا وارد می‌شود و برای اصلاح اطلاعات، خریدار بر اساس شرایط کنسلی می‌بایست قرارداد را کنسل کند و در صورت نیاز به خرید مجدد باشد.

هر گونه استفاده غیر منصفانه از کاربر با بکارگیری ربات، کراولر یا هر ابزار دیگر برای خرید خدمات یا محصولات دارای تخفیف یا دارای شرایط ویژه ممنوع می‌باشد و خریدهای انجام شده با این روش باطل ساخته شده و قابل پیگرد قانونی خواهد بود.

بدون محدودیت ازجمله عدم صدور ویزا، شرایط خروج از کشور، محدودیت‌های شهر یا کشور هدف، مدارک یا هر دلیل دیگری که کاربر یا مسافر یا نهادهای قانونی ذیربط باشد، برای خریدار بوده و کاربر بایستی پیش از خرید نسبت به کسب اطلاعات باشد. لازم را انجام دهد.

کاربر با استفاده از وب سایت یا اپلیکیشن یابکس و یا ثبت نام در یابکس تایید می کند که باید هر کنسلی و یا تغییر در خدمات خریداری را از آژانس مربوطه پیگیری نماید و مسئولیتی در این رابطه متوجه وبسایت یابکس نمی باشد.

در صورت عدم اعلام انصراف کتبی خریدار، فروشنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید بابت کنسلی و انصراف از موضوع قرارداد ندارد و خریدار متعهد به استفاده از خدمات موضوع قرارداد و پرداخت کامل هزینه های مرتبط با آن در حق فروشنده می باشد.

مسئولیت خدمات مازاد خارج از خدمات خریداری شده از طریق یابکس بر عهده مسافر بوده و مسئولیت هرگونه تخلف از سمت مسافر که منجر به پیگیری مراجع ذی صلاح شود بر عهده مسافر و خریدار است و هیچگونه مسئولیتی در این خصوص بر عهده یابکس نمی باشد.

قوانین استفاده یابکس از کوکی‌ها

یابکس نیز همانند سایر وب سایت‌های بزرگ داخلی و خارجی از جمع آوری آی پی و کوکی‌ها استفاده می‌کند، اما پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی یابکس و روش‌های مناسب مدیریت اطلاعات، داده‌های کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری می‌کند و طبیعتا مسئولیت هرگونه سواستفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و یابکس حق اعتراض و پیگیری قانونی را بنابر صلاحدید خود محفوظ می‌دارد.

انواع کوکی‌های مورد استفاده توسط یابکس

کوکی‌هایی که یابکس از آنها استفاده می‌کند، برای هدفمندسازی تبلیغات (Advertising Targeting)، ابزارهای تحلیل و ارزیابی بهره‌وری و کارایی عملکرد وبسایت و تبلیغات (Advertising Analytics)، ابزارهای تبلیغ دقیق و کاربردی (Remarketing Pixel Code) و مواردی از این دست هستند که توسط وب‌سایت یا اپلیکیشن‌های یابکس استفاده می‌شود. همه این ابزارها، استفاده شما از یابکس را بهینه‌تر و آسان‌تر می‌کند و بدون آنکه به حریم خصوصی شما آسیبی بزند، برایتان سودمند و موثر است.

شماره تماس یابکس

توجه داشته باشید که شماره تماس با یابکس ۰۲۱۲۶۳۷۰۰۲۰ می باشد و همچنین ۹۸۱۰۰۵۵۱۴۵۱+ شماره‌ ای است که یابکس از طریق آن صرفا برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس‌ام‌اس) ارسال می‌کند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان یابکس، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام یابکس است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به info@yabex.net اطلاع دهید.